Spokojnie.... spokojnie.... spokojnie.... Rzecz o sedacji wziewnej

Czym jest sedacja wziewna? To bardzo przyjazna i bezpieczna metoda walki z lękiem przed bólem. Znajduje zastosowanie w stomatologii oraz w różnych innych dziedzinach medycyny.  Sedację podtlenkiem azotu można określić jako stan fizycznego odprężenia, przyjemnego oszołomienia oraz oddzielenia od rzeczywistości, uzyskany w czasie wdychania mieszaniny podtlenku azotu i tlenu oraz pod wpływem sugestii hipnotycznych przy jednoczesnym zachowaniu u pacjenta podstawowych odruchów i świadomości.

Do sedacji potrzebny jest specjalistyczny sprzęt, który jest już dostępny w ofercie naszej firmy. 

Urządzenie Master Flux dozuje podtlenek azotu, który ma za zadanie uspokoić i rozluźnić pacjenta przed i w trakcie zabiegu. Urządzenie dzięki automatycznej kontroli przepływu jest absolutnie bezpieczne, do obsługi nie potrzeba lekarza anestezjologa.

Urządzenie MASTER FLUX służy do podawania podtlenku azotu. Gaz ten ma właściwości rozluźniające i uspokajające, przy znikomym działaniu nasennym. Nie działa zwiotczająco na mięśnie. Podtlenek azotu nie otępia pacjenta, pozwalając utrzymać z nim pełny kontakt. Warty do podkreślenia jest fakt, że gaz przestaje działać bardzo szybko po zaprzesatniu podowania, przez co możliwe jest prowadzenie pojazdów mechanicznych przez pacjenta po zabiegu.

Master Flux jest urządzeniem medycznym klasy A. Jest to najnowszy i najbardziej zaawansowany model urządzenia do sedacji produkowany przez włoską firmę Tecno Gaz.

Więcej informacji na naszej stronie. Tam też film Tecno Gaz poświęcony urządzeniu Master Flux. Zapraszamy tutaj

* * *

Szkolenie na CeDe!

Wszystkim, którzy jeszcze nie wiedzą (sic!) spieszymy donieść (przypomnieć), że podczas zbliżającego się kolejnego CeDe w Poznaniu organizujemy szkolenie poświęcone sedacji. Zapisy już trwają, ale uwaga: liczba miejsc ograniczona! Dodatkowo, każdy uczestnik otrzyma bon o wartości 500 zł do wydania na urządzenie Master flux! Ze względu na duże zainteresowanie wykładem, odbędą się dwa spotkania: 12 września o 12.00 (Pawilon 7 sala 1.H)  i 14 września o 12.30 (Pawilon 15 sala 1.C). 


Szczegóły na naszej stronie a zapisy sylwia@dentomax.pl lub telefonicznie: 85 740 36 90. 

ZAPRASZAMY!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz