Ergonomia w nowoczesnej formie

Produkty oferowane przez Leica Microsystems zna i ceni wielu lekarzy na całym świecie. To wieloletnie doświadczenie i specjalistyczna, stale pogłębiana wiedza pozwoliły firmie stworzyć M320 F12 – nowy mikroskop dedykowany dla lekarzy dentystów, stawiający czoła problemom napotykanym w nowoczesnej diagnostyce stomatologicznej.

Cechą charakterystyczną całej oferty niemieckiego przedsiębiorstwa jest ponadprzeciętna jakość zarówno wykonania, jak i zastosowanych podzespołów. Dzięki temu układy optyczne wykorzystywane w mikroskopach Leica gwarantują uzyskiwanie czystych, wolnych od aberracji sferycznej i chromatycznej obrazów.Nie inaczej jest w przypadku nowego urządzenia skierowanego bezpośrednio do stomatologów. Optyka w nim użyta pozwala bowiem na dostrzeżenie szczegółów niewidocznych gołym okiem.

M320 F12 wyróżnia przede wszystkim zastosowanie technologii LED, dostarczającej więcej światła przy zachowaniu idealnej głębi ostrości, co przekłada się na dużą precyzję chirurgii stomatologicznej. Korzystanie z tego rozwiązania sprawia, że nie potrzebujemy dodatkowego czasu na rozgrzanie świetlówek, LED daje bowiem 100% światła od razu po jego włączeniu.

Nie bez znaczenia pozostają tu także większa efektywność pracy, zadowolenie pacjentów z powodu wykonywania wszystkich zabiegów w jednym miejscu oraz lepsze rezultaty leczenia.

Zapis i przechowywanie danych

Stale rosnąca potrzeba informacji stawia przed lekarzami coraz to wyższe wymagania. Do ich spełnienia niezbędne są nowe możliwości zapisu danych i kompletowania kart pacjentów.

Mając na uwadze owe zmieniające się uwarunkowania, mikroskop firmy Leica został wyposażony w zintegrowaną kamerę HD i system rejestrowania zdjęć w wielkości 3MG oraz filmów MPEG-4 (1280 x 720p). Wszystkie te informacje przechowywane są na wewnętrznej karcie pamięci SD.

Technologia obrazowania omawianych systemów optycznych pozawala również na dzielenie się danymi, co sprawdza się zwłaszcza w przypadku konsultacji, zapisywania ich w karcie pacjenta czy analizy przypadków klinicznych podczas szkoleń.

Obrazowanie tego typu zapewnia także nowe standardy w sposobie przechowywania dokumentów medycznych, a zdalne sterowanie ułatwia proces zarządzania plikami i pozwala na utrzymywanie całej dokumentacji w rozsądnej i uporządkowanej formie.

Obsługa i design

Mikroskop M320 F12 to jednak produkt nie tylko funkcjonalny, ale i prosty w obsłudze. Oprócz tego, jego ergonomiczna obudowa ułatwia utrzymywanie higieny – całe okablowanie poprowadzono wewnątrz urządzenia, powierzchnia pokryta została specjalną antybakteryjną powłoką, a uchwyty mogą być w każdej chwili zdjęte i poddane sterylizacji.

Tworząc ofertę dedykowaną dla stomatologów producent wziął również pod uwagę estetykę wykonania. Nowoczesne podzespoły i wygodę użytkowania M320 F12 dopełnia więc surowy, a jednocześnie elegancki i innowacyjny design urządzenia idealnie komponujący się z nowoczesnymi wnętrzami gabinetów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz