Prosta i skuteczna stabilizacja - BrushDip firmy Sun Medical

BrushDip, nowy system stabilizujący, powstał w oparciu o technologię Superbond. Wśród jego zastosowań znajdują się m. in. umacnianie rozchwianych zębów oraz szynowanie ortodontyczne.
Nową propozycję firmy Sun Medical wyróżnia przede wszystkim możliwość osiągnięcia stabilizacji bez konieczności stosowania metalowych drutów, włókien syntetycznych, systemu wiążącego czy kompozytu. Zamiast tego otrzymujemy bardzo cienkie i estetyczne szyny.

System ułatwiający pracę
W skład zestawu BrushDip wchodzi: katalizator, żel trawiący szkliwo, monomer, proszek BrushDipClear, wygodne naczynie z kubkami do połączenia komponentów oraz aplikatory i trzymadło.
Jak widać, system został zaprojektowany w sposób maksymalnie uproszczający pracę lekarzom, a dodatkowo zupełnie nowy proszek z kulistymi cząstkami gwarantuje łatwe przygotowanie materiału.
Trawienie kwasowe szkliwa przy pomocy żelu
Procedura ta obejmuje wsypanie proszku do jednego kubka oraz podanie czterech kropel monomeru i jednej kropli katalizatora ze strzykawki w drugim. Później aplikator powinien zostać zamoczony w powstałym roztworze.
Następnie należy dotknąć proszku wolnym ruchem kołowym aplikatora, co sprawi, że na jego mokrym końcu utworzy się mała kulka żywicy. Podczas nanoszenia materiału na szkliwo powinniśmy pamiętać o tym, by delikatnie stuknąć aplikator, dzięki czemu białe cząstki żywicy zostaną nawilżone i powstanie gładka powierzchnia szkliwna.
Ostatnim krokiem jest nałożenie BrushDip na wytrawione szkliwo, po czym aplikator czyścimy gazą i powtarzamy całą procedurę. Czas twardnienia wynosi około pięciu minut.
Polerowanie (z niską prędkością i przy użyciu wody) można wykonać podczas kolejnej wizyty. Dodatkowo, w razie konieczności możliwe jest także ponowne założenie BrushDip.

Sprawdźcie nasze ceny BrushDip w sklepie Dentomax!Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza